Lista aktualności Lista aktualności

Lasy Państwowe na X Jarmarku Ekoturystycznym w Charzykowach

W sobotę 28 lipca, na terenie Amfiteatru Letniego im. Ottona Weilanda w Charzykowach, odbyła się jubileuszowa, X edycja Jarmarku Ekoturystycznego pod hasłem „Czym chata bogata – Dary Natury, Bogactwo Kultury”. Celem imprezy jest przede wszystkim promocja walorów przyrodniczych i kulturowych Borów Tucholskich. Stąd wśród wystawców nie zabrakło lokalnych artystów, rzemieślników oraz instytucji związanych z ochroną przyrody (PN Bory Tucholskie, Tucholski PK, Zaborski PK, Wdecki PK).

Swój udział zaznaczyli także leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu i toruńskich nadleśnictw, które w ubiegłym roku zostały dotknięte klęską huraganu (Czersk, Przymuszewo, Rytel). Odwiedzającym nasze stoisko opowiadaliśmy jak przedstawia się aktualna sytuacja na terenie poklęskowym, jakie są perspektywy przywrócenia tam lasu. Informowaliśmy o utrudnieniach i ograniczeniach, z którymi borykamy się na co dzień, a które dotykają również odwiedzających nasze tereny turystów, m.in. o zagrożeniu pożarowym i obowiązujacych zakazach wstępu do lasu.

Na "zielonym" stoisku nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających – prowadziliśmy konkursy i zabawy związane z tematyką przyrodniczo-leśną.

Dziękujemy za wysoką frekwencję, zainteresowanie naszą pracą oraz miłe słowa kierowane w stronę leśników.