Lista aktualności Lista aktualności

Odnawiamy powierzchnie poklęskowe

30 marca odbyła się druga odsłona akcji społecznego sadzenia lasu „Przywróćmy las po klęsce 100-lecia”.

W sobotniej akcji wzięło udział 80 osób, w tym grupy zorganizowane – druhowie OSP w Wałdowie, myśliwi z Koła Łowieckiego nr 31 „Dr. Jana Łukowicza” w Chojnicach oraz leśnicy z Nadleśnictwa Jastrowie, na czele z p. Nadleśniczym Krzysztofem Kaneckim.

Jastrowscy leśnicy – członkowie Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Towarzystwa Leśnego, dla upamiętnienia swojego udziału w odnawianiu lasu po klęsce 100-lecia, posadzili okolicznościowego dęba na skraju nowo założonej uprawy leśnej – liczymy, że wyrośnie z niego okazałe drzewo. Dziękujemy za pomysłowość i piękną pamiątkę z leśnym akcentem.

Najmłodsi uczestnicy akcji aktywnie pomagali dorosłym przy sadzeniu drzew, a gdy się zmęczyli, mogli skorzystać z oferty edukacyjnej nadleśnictwa na specjalnie przygotowanym stoisku. Na zakończenie sadzenia czekał na wszystkich poczęstunek przy ognisku.

Dziękujemy za liczny udział, aktywnie spędzony czas i wspólne posadzenie kolejnego kawałka lasu. Do zobaczenia podczas kolejnych dni akcji „Przywróćmy las po klęsce 100-lecia”.

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych dniach naszej akcji:

06.04. (akcja „Nie ma lipy w Rytlu” – leśnictwo Krojanty),

13.03. (leśnictwo Mylof).