Asset Publisher Asset Publisher

Szlachetna Paczka po raz drugi

Nadleśnictwo Rytel po raz drugi zaangażowało się w organizowaną przez Stowarzyszenie WIOSNA akcję Szlachetna Paczka.

W ramach XIX edycji akcji, pracownicy nadleśnictwa wraz z rodzinami przygotowali świąteczną paczkę dla potrzebującej samotnej osoby z gminy Czersk. Jeden z naszych leśniczych przekazał opał na zimę, natomiast za pieniądze uzyskane w wyniku zbiórki kupiliśmy przede wszystkim żywność długoterminową, środki czystości, sprzęt domowy i drobiazgi, które uprzyjemnią pani Annie zimowe wieczory, bo jak wiemy – uwielbia dziergać na drutach. Łącznie uzbierało się 18 paczek, które po opakowaniu w świąteczny papier i oznakowaniu kodem rodziny, przekazaliśmy w sobotę 7. grudnia, w trakcie „weekendu cudów” do magazynu Szlachetnej Paczki w Malachinie. Następnie, po dopełnieniu formalności, wolontariusze dostarczyli paczki do potrzebującej osoby. Miłym zaskoczeniem było słodkie podziękowanie, które przygotowała dla nas pani Anna i przekazała za pośrednictwem wolontariusza.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom za wkład finansowy, okazane serce i zaangażowanie. Dzięki Waszej dobroci udało nam się spełnić marzenia drugiego człowieka. Warto pomagać i dzielić się dobrem!

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Paczka jednoczy biednych i bogatych. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom (www.szlachetnapaczka.pl).