Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

+48 606 906 875 - Strażnik leśny Wiesław Hinc

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

"Przedszkolaki wiedzą jak dokarmiać ptaki"

"Przedszkolaki wiedzą jak dokarmiać ptaki"

23 stycznia 2024 r. na zaproszenie Zespołu Szkół w Rytlu przeprowadziliśmy zajęcia z edukacji przyrodniczo-leśnej dla dzieci z grup przedszkolnych. Tematem spotkania było dokarmianie ptaków - dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje karmy oraz w jaki sposób powinno się prowadzić dokarmianie ptaków, by pomóc, a nie zaszkodzić. Okazuje się, że przedszkolaki z Rytla mają bardzo szeroką wiedzę przyrodniczą - z rozpoznawaniem gatunków ptaków poradziły sobie znakomicie. Podsumowaniem zajęc było wspólne wykonanie pracy plastycznej w formie karmnika.

Mali obserwatorzy przyrody zostali wyposażeni w kolorowanki-atlasy ptaków oraz odblaski dla poprawy bezpieczeństwa w nadal ponure i szare zimowe poranki.

Dziękujemy za zaproszenie!