Zasady sprzedaży

Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.


 

W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. Wbrew pozorom są to nie tylko mieszkańcy wsi, choć przeważają wśród odbiorców. Wzrost zapotrzebowania na drewno opałowe to też skutek powstawania na przedmieściach dużych aglomeracji nowych osiedli, gdzie domy często standardowo wyposażane są w instalacje kominkowe.

Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna

W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m sześc. rocznie. Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna. Niektórzy klienci wybierają drewno już przygotowane i pocięte, inni własnoręcznie je pozyskują, po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty; dotyczy to głównie tzw. gałęziówki. Taki surowiec jest bardzo tani, dlatego z tej możliwości korzysta wiele osób na terenach wiejskich.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Defibrylator AED w Nadleśnictwie Rytel

Defibrylator AED w Nadleśnictwie Rytel

W piątek 18 listopada b.r. , na budynku biurowca Nadleśnictwa Rytel, tuż przy drzwiach wejściowych umieszczony został defibrylator AED - urządzenie, za pomocą którego w prosty i intuicyjny sposób można uratować życie ludzkie w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca.

Defibrylator jest bezpieczny dla poszkodowanego i osoby udzielającej pierwszej pomocy – po uruchomieniu przyrządu należy postępować zgodnie z poleceniami głosowymi i wizualnymi wydawanymi przez urządzenie, oczekując na dotarcie zespołu ratownictwa medycznego.

Nasze urządzenie zostało zarejestrowane w aplikacji Staying Alive - światowej bazie, która pozwala z łatwością odnaleźć najbliższy defibrylator w okolicy.

Tego samego dnia zostało również przeprowadzone szkolenie dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora, w którym wzięli udział pracownicy biura nadleśnictwa.

Dostęp do urządzenia zapewniony jest przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie konieczności jego użycia.