Organizacja

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

 

Nadleśniczy jest kierownikiem jednostki organizacyjnej LP (nadleśnictwa). Kieruje, organizuje i sprawuje nadzór nad całością zagadnień realizowanych przez nadleśnictwo, zarządza podległym mu zespołem pracowników

Zastępca nadleśniczego kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych.

Zastępca nadleśniczego Z1 - kieruje i nadzoruje pracę leśniczych i Działu Gospodarki Leśnej w zakresie: hodowli lasu, sprzedaży drewna i jego obrotu, ochrony lasu, ochrony ppoż., stanu posiadania i urządzania lasu, Leśnej Mapy Numerycznej, zamówień publicznych, użytkowania lasu, użytkowania zależnego i gospodarki łowieckiej.

Zastępca nadleśniczego Z2 - kieruje i nadzoruje pracę Działu Gospodarki Leśnej w zakresie: szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, edukacji, turystyki, certyfikacji, ochrony przyrody, zadań obronnych, lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa; nadzoruje pracę wyłuszczarni nasion wraz ze stacją oceny nasion, sprawuje nadzór nad komunikacją społeczną.

Stanowisko do spraw kontroli zajmowane jest w nadleśnictwie przez dwóch inżynierów nadzoru. Inżynier nadzoru kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i ściśle współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.

Dział Gospodarki Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i  ewidencją gruntów oraz udostępnianiem lasu, a także przygotowuje i obsługuje merytorycznie narady nadleśniczego z kierownikami działów i leśniczymi.

Stanowiska wyodrębnione w Dziale Gospodarki Leśnej w Nadleśnictwie Rytel:

- Specjalista Służby Leśnej ds. hodowli lasu,
- Starszy specjalista Służby Leśnej ds. zagospodarowania lasu i ochrony p.poż,
- Starszy specjalista Służby Leśnej ds. stanu posiadania i mapy numerycznej,
- Starszy specjalista Służby Leśnej ds. gospodarki drewnem,
- Specjalista Służby Leśnej ds. zamówień publicznych i gospodarki gruntami,
- Specjalista ds. edukacji, turystyki i ochrony przyrody,
- Specjalista Służby Leśnej ds. administrowania SILP i gospodarki łowieckiej.

Leśnictwa są podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy.

W Nadleśnictwie Rytel wyodrębniono 15 leśnictw w dwóch obrębach leśnych:

Obręb Klosnowo:

- Leśnictwo Funka
- Leśnictwo Kopernica
- Leśnictwo Krojanty
- Leśnictwo Powałki
- Leśnictwo Turowiec
- Leśnictwo Wolność
- Szkółka

Obręb Rytel:

- Leśnictwo Jakubowo
-Leśnictwo Jaty
-Leśnictwo Jeziorko
- Leśnictwo Kosowa Niwa
- Leśnictwo Lutom
- Leśnictwo Młynki
- Leśnictwo Mylof
- Leśnictwo Żukowo

Główny księgowy wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo-księgowych. Główny księgowy kieruje działem finansowo-księgowym.

Dział Administracyjno-Gospodarczy zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną nadleśnictwa, prowadzeniem sekretariatu nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz.

Stanowisko do spraw pracowniczych podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w nadleśnictwie.

Stanowisko do spraw remontów i BHP podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Do zadań pracownika należy koordynacja całokształtu spraw związanych z przestrzeganiem przepisów i zasad bhp w nadleśnictwie, analizowanie przyczyn wypadków przy pracy i skutków chorób zawodowych, a także stanu zdrowotnego załogi, organizowanie badań, szczepień i innej działalności profilaktycznej oraz podejmowanie środków zaradczych w tym zakresie. Zajmuje się również budownictwem i remontami w nadleśnictwie oraz prowadzi zagadnienia związane z budową i utrzymywaniem dróg.

Posterunek Straży Leśnej jest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje Komendant, podległy bezpośrednio nadleśniczemu. Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku.

Leśniczy-kierownik wyłuszczarni nasion zajmuje się całokształtem spraw związanych z funkcjonowaniem wyłuszczarni nasion i stacji oceny nasion. Zleca prace w wyłuszczarni nasion. Przyjmuje szyszki do łuszczenia oraz wydaje pozyskane w ten sposób nasiona. Kieruje Stacją Oceny Nasion, która zajmuje się oceną nasion przeznaczonych do wysiania w szkółkach leśnych i kreślaniem przydatności zebranych nasion do wysiewu i wyhodowania z nich sadzonek drzew i krzewów leśnych.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ogłoszenie o sprzedaży wyłuszczonych szyszek II

Ogłoszenie o sprzedaży wyłuszczonych szyszek II

OGŁOSZENIE O PRZETARGU
(ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT)

SKARB PAŃSTWA – PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO RYTEL

z siedzibą w miejscowości Rytel-Dworzec 4, 89-642 Rytel

zaprasza do złożenia oferty na:

zakup szyszek sosnowych po wyłuszczeniu z Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie, mieszczącej się w Klosnowie, 89-620 Klosnowo

  1. Opis przedmiotu postępowania:

Przedmiotem postępowania jest sprzedaż szyszek otwartych po wyłuszczeniu nasion z drzew sosnowych, niesortowanych (możliwa niewielka domieszka innych gatunków szyszek). Szyszki przeszły proces technologiczny suszenia i wyłuszczania nasion i posiadają nieznaczną wilgotność powierzchniowo-powietrzną. Dostępna ilość to 10 ton (10 partii po 1 tonie szyszek; 1 tona odpowiada 5 mp szyszek). Nadleśnictwo Rytel nie zapewnia załadunku, opakowań ani transportu towarudnia 30.05.2025 r. Nadleśnictwo Rytel dopuszcza złożenie oferty przez Oferenta na wszystkie partie. Spośród wszystkich ofert wybrane zostanie 10 ofert z najkorzystniejszą ceną za partię
(1 tona). Płatność odbywać się będzie przelewem na konto Nadleśnictwa Rytel po podpisaniu umowy i przed odbiorem szyszek.

  1. Termin odbioru szyszek: do dnia 30.05.2025r.
  2. Kryteria wyboru ofert:

Zostanie wybrane 10 ofert z najwyższą ceną netto za 1 partię (1 tonę) wyłuszczonych szyszek. Cena minimalna wynosi 800,00 zł netto za 1 partię (1 tonę) szyszek.

Zaoferowana cena musi być równa lub wyższa od w/w ceny.

  • Uczestnik przetargu jest związany ofertą w terminie 30 dni od daty otwarcia ofert.
  • W przypadku złożenia dwóch lub więcej równorzędnych najkorzystniejszych ofert, będzie decydował termin wpływu oferty. W takim przypadku wygrywa oferta złożona wcześniej.
  • W przypadku chęci złożenia ofert o zróżnicowanej cenie, konieczne będzie złożenie kilku odrębnych ofert.
  • Nadleśnictwo Rytel zapewnia oferentowi, który złożył najkorzystniejszą ofertę , taką ilość szyszek, jaką zadeklarował w swojej ofercie.
  • Nadleśnictwo Rytel uprawnione jest do zmiany warunków niniejszego ogłoszenia lub odwołania przetargu bez podania przyczyny na każdym jego etapie.
  1. Sposób przygotowania oferty:

Oferta winna zawierać:

  1. nazwę firmy (lub imię i nazwisko),
  2. adres składającego ofertę,
  3. nr NIP ( w przypadku podmiotów gospodarczych),
  4. nr telefonu lub adres e-mail (w celu ułatwienia korespondencji),
  5. oferowaną cenę netto za 1 partię szyszek (1 tona),
  6. deklarowaną ilość partii.

W tym celu prosimy o skorzystanie ze wzoru formularza oferty, stanowiącego załącznik nr 1 do tego ogłoszenia. Załącznik ten musi być podpisany przez oferenta.

  1. Warunki płatności - Nadleśnictwo Rytel po rozstrzygnięciu postępowania, podpisze z wygranym oferentem umowę oraz wystawi fakturę VAT. Płatność musi nastąpić przelewem na konto Nadleśnictwa Rytel przed odbiorem szyszek. Do zaoferowanej ceny netto zostanie doliczony podatek VAT w stawce 23 %.
  2. Miejsce i termin składania ofert:

Ofertę należy złożyć do dnia 06.05.2025 roku, do godziny 10:00w zamkniętej kopercie z dopiskiem:

„Oferta – zakup wyłuszczonych szyszek. Nie otwierać przed 06.05.2025 roku, do godziny 11:00"

  1. Miejsce i termin otwarcia ofert:

Otwarcie ofert nastąpi 06.05.2025 roku o godz. 11:00 w siedzibie Nadleśnictwa Rytel, adres: Rytel Dworzec 4, 89-642 Rytel.

  1. Miejsce i sposób uzyskania dodatkowych informacji:

Witold Prabucki – Leśniczy Kierownik Wyłuszczarni Nasion,

Tel.: 52 398 56 15; kom. 694 439 405; e-mail: witold.prabucki@torun.lasy.gov.pl