OFERTA EDUKACYJNA

Edukacja leśna prowadzona jest w Wyłuszczarni Nasion w Klosnowie. Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia wyłuszczarni oraz do zapoznania się ze ścieżką dydaktyczną wytyczoną nieopodal. Zorganizowane grupy, po uzgodnieniu terminu, mogą zwiedzać ścieżkę z leśnikiem-przewodnikiem.

Prowadzimy zajęcia edukacyjne poświęcone przyrodzie na ścieżce edukacyjnej, w izbie edukacyjnej oraz w szkołach. Wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie. Chęć odwiedzenia Nadleśnictwa Rytel, wzięcia udziału w zajęciacj edukacyjnych lub przeprowadzenia lekcji przez leśnika w szkole, prosimy zgłaszać pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną, telefonicznie lub dostarczyć osobiście.

Grupy zorganizowane mogą zwiedzać ścieżkę z przewodnikiem, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-14:00, po uzgodnieniu terminu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z p. Eweliną Szpak:

tel. 48 52 3985613, 52 3985615,

e-mail: ewelina.szpak@torun.lasy.gov.pl.

 

Wieża widokowa usytuowana jest przy drodze krajowej nr 22, w okolicy skrzyżowania z drogą do prowadzącą do siedziby Nadleśnictwa Rytel, dalej w kierunku miejscowości Zapora. Przy obiekcie zlokalizowane jest miejsce postoju pojazdów oraz tablice edukacyjne informujące o skutkach klęski 100-lecia, udostępnianiu obszarów leśnych po nawałnicy i perspektywach przywrócenia lasu na tym terenie. Wieża jest dostępna dla zwiedzających przez cały rok.